IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża

W dniu 8 czerwca 2017 r. na stadionie miejskim przy ul. Zjazd odbył się IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża. W zawodach wzięło udział około 300 sportowców z różnych stron świata a gwiazdą imprezy był Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą.
Wydarzenie zbiegło się z dwoma jubileuszami - 25-leciem istnienia firmy Prefbet Śniadowo oraz 18-leciem powstania LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża.
Zawody miały charakter międzynarodowy i ściągnęły do Łomży blisko 300 lekkoatletów, którzy rywalizowali w 18 konkurencjach. Finał 100 m kobiet najszybciej pobiegła zawodniczka UKS "19" Bojary Białystok Klaudia Konopko - etatowa reprezentantka Polski, mistrzyni kraju w sztafecie 4x100 i uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Najbardziej emocjonujące okazały się zawody w pchnięciu kulą, której gwiazdą był Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy. W rywalizacji kobiet na drugim stopniu podium stanęła Beata Trzonkowska z Prefbetu Śniadowo Łomża, młodzieżowa wicemistrzyni Polski z ubiegłego roku.
Zakończeniem zawodów był bieg na 5000 m mężczyzn. Zwyciężył Hiszpan Daniel Mateo Angulo. Srebro zdobył zawodnik Prefbetu  Szymon Kulka, mistrz Europy w biegach przełajowych.
W zawodach nie zabrakło innych reprezentantów Prefbetu. Drugą lokatę w biegu na 600 m (U-16) zajęła Karolina Dzwonkowska, kilku lekkoatletów poprawiło swoje rekordy życiowe m.in. Przemysław Dąbrowski (5000 m), Grzegorz Sokołowski (400 m).
Zapraszamy do obejrzenia relacji video - kliknij
Wyniki IV Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego "Prefbet Śniadowo" Łomża - kliknij.